HELLERMANNTYTON T50RDH0UVC2 Cable Tie, Nylon 6.6 UV Resistant (Polyamide 6.6 UV Resistant), Black, 210 mm, 4.7 mm, 50 mm, 50 lb
★★★★★ 5.0 123 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.aircoservices.in
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
T50RDH0UVC2 Cable Tie, Nylon 6.6 UV Resistant (Polyamide 6.6 UV Resistant), Black, 210 mm, 4.7 mm, 50 mm, 50 lb
  • HellermannTyton
Brand Name Hellermann Tyton
Unit Count 1.0 Count
Item Length 8.27 Inches
Manufacturer HELLERMANNTYTON
Model Number T50RDH0UVC2
Material Type Nylon
Tensile Strength 50 Pounds
Included Components Item
Manufacturer Part Number T50RDH0UVC2
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
123 ratings | 50 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (111)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (12)